Sprawdź, ilu masz fałszywych followersów na Twitterze!

10 proc. śledzących nasze konto firmowe na Twitterze kont jest fałszywych! Oh! Wait! :)

Zrzut ekranu 2013-04-15 o 13.56.21

Ostatnio hitem sieci była informacja o Fake Follower Check Tool z Socialbakers.com, które analizuje ile kont użytkowników Twittera jest „fałszywych”.

Okazało się, że właśnie taka jest np. połowa kont śledzących Barracka Obamę czy Kate Parry. O ile jednak w przypadku osób z showbizu można wysnuwać różne teorie spiskowe, to jaki sens miałoby generowanie takich kont dla Prezydenta USA?

Widać, że coś jest nie tak. Nie przeszkodziło to jednak wielu blogerom i serwisom internetowym pociągnąć tego tematu odsądzając od czci i wiary każdego celebrytę, kogo tylko ten program wskazał jako posiadacza większej liczby fałszywych kont.

Okazuje się, jak zwykle, że zanim zacznie korzystać się z jakiegoś narzędzia – warto się nauczyć, jakie są jego mocne i słabe strony. O cytowaniu narzędzi w fazie beta już nie wspomnę. Tłumaczy to Jan Rezab z Socialbakers na przykładzie Justina Biebera pokazując, że odpowiedź tkwi w procesie rejestracji nowych kont na Twitterze oraz… w mamach śledzących swoje pociechy w sieci :)

Nie zmienia to jednak faktu, że te nasze 10 proc. fałszywych kont dziwi nas niepomiernie :)

Skomentuj proszę!