Sztuka przedstawiania danych

Infografika to chyba najtrudniejsza, ale też najbardziej efektywna, droga do przedstawiania informacji.

Specjalizujące się w tworzeniu infografik studio „Information is Beautiful” i firma badawcza Kantar stworzyły  Information Is Beautiful Awards.

W jednym miejscu zgromadziły 25 wspaniałych infografik – zarówno klasycznych, jak i interaktywnych, która wzbudziły podziw w 2013 roku. Ponieważ główna nagroda jest warta 25.000 dolarów, to i lista zgłoszonych prac jest imponująca.

Mamy nadzieję, że na ten konkurs trafią również w przyszłości polskie infografiki.

Złoto trafiło do twórców wizualizacji pokazującej historię Nagrody Nobla. Pokazuje ona, w każdej kategorii, laureata nagrody, rok jej przyznania, wiek odbiorcy w czasie, gdy ją otrzymał, jak i jego główne powiązania akademickie i rodzinne. Jest tam również Maria Skłodowska-Curie jako pierwsza laureatka dwóch nagród Nobla. A jeśli zastanawiacie się, czy uczelnia którą skończyliście jest coś naprawdę warta, to możecie się o tym przekonać również na tym przykładzie ;)

2013091106463852304ae7717f4Srebro trafiło do twórców infografiki pokazującej jak wygrać Oscara. The must see dla wszystkich polskich twórców marzących o tej nagrodzie.
OSCARSA3Brąz trafił do bardzo interesującej, interaktywnej i multimedialnej instalacji wizualizującej buzz na Twitterze dotyczący Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Po prostu – piękne i zaawansowane technologicznie :)
20130816054739520e2dab7c2d7

 

Skomentuj proszę!