Social CRM

Wikipedia mówi o Social CRM jeszcze niewiele.  A to nic innego, jak stara dobra obsługa Klienta, tylko z wykorzystaniem nowych narzędzi.

Czego chcą Fani, gdy zdecydują się na interakcję z marką na Facebooku? Właśnie! Oni czegoś chcą. Nie robią tego za darmo. To ich czas, a gdy go nam poświęcają, to chcą otrzymać zapłatę za to. Oczekują zniżek, ofert tylko dla nich, przydatnych informacji oraz… sprawnej obsługi, gdy zgłaszają przez media społecznościowe jakieś problemy. Dlatego coraz więcej firm inwestuje w social CRM integrując go wręcz ze swoimi kanałami obsługi klientów.

Social-CRM-3

Social CRM is a philosophy and a business strategy, supported by a technology platform, business rules, workflow, processes and social characteristics, designed to engage the customer in a collaborative conversation in order to provide mutually beneficial value in a trusted and transparent business environment. It’s the company’s response to the customer’s ownership of the conversation. Paul Greenberg

Dlatego od dłuższego czasu inwestujemy w kompetencje i usługi z zakresu Social Customer Relationship Management i wierzymy, że w Polsce od przyszłego roku w mediach społecznościowych zacznie się boom na tego typu usługi.

Po co zmuszać Klienta to wydzwaniania, pisania maili, skoro tak i tak jest cały czas podpięty do Facebooka czy Twittera? Jeżeli ma jakiś problem z naszymi usługami lub produktami – niech tam się z nim zwróci. My rozwiążemy go ASAP, pokażemy innym klientom, że działamy szybko i sprawnie, zyskamy możliwość usunięcia błędów naszych produktach lub procedurach i zyskamy dodatkowe, niezwykle wnikliwe i kompetentne narzędzie monitorowania pracy działów obsługi klienta w naszej firmie – czyli samych Klientów.

Skomentuj proszę!