12 porad dla szefów jak używać social media

LinkedIn przygotował przejrzysty poradnik dla liderów firm w jaki sposób korzystać z mediów społecznościowych. Przykłady są z LinkedIn ale równie dobrze będą działać na Facebooku, Twitterze czy Instagramie.

Today?s top performing leaders are social leaders.

Today’s top performing leaders are social leaders.

Czego można nauczyć się od Richarda Bransona z Virigin Group czy Marka Parkera z Nike? Tego jak demonstrować swoje przyództwo. Jack Welch (aktywny w mediach społecznościowych od lat) jeszcze, gdy był szefem GE powiedział, że jego rola to w połowie zarządzenie a w połowie rozmowy z pracownikami i innymi ludźmi. To szefowie są twarzami firm, to na nich skupiony jest wzrok pracowników, podwykonawców, klientów oraz opinii publicznej. A media społecznościowe są potężnym narzędziem umożliwiającym liderom przekazywanie swojej wizji działania oraz opinii na wiele spraw związanych z funkcjonowaniem firmy czy branży. Dlatego tak ważne jest, aby umiec je wykorzystywać do swoich celów.

Sir Richard Branson

Sir Richard Branson

Media społecznościowe dają również szansę świadomym liderom do pokazania ludzkiej strony twarzy. Pokazanie się w sytuacjach prywatnych albo służbowych z dystansem do siebie i swojej funkcji pomaga ocieplić wizerunek.  Pokazuje potencjalnym współpracownikom albo klientom, że jesteśmy ludźmi takimi jak oni, z którymi można się porozumieć. Zwłaszcza w polskim obszarze kulturowym, który narzuca liderom styl śmiertelnie poważnego patriarchy będzie to miało  pozytywny wpływ na otoczenie. I na pewno pomoże w rekrutacji na panującym obecnie rynku pracownika, w którym ludzie myślący o zmianie pracy przykładają wielką wagę do atmosfery panującej w firmach.

Challenge accepted @kobebryant.

Challenge accepted @kobebryant.

Social media to również narzędzie pomagające wspierać sprzedaż. Kontrakty podpisują firmy ale negocjują je ludzie. A media społecznościowe doskonale nadają się do budowy i utrzymywania relacji, które są podstawą do zawierania transakcji sprzedażowych.

Zrzut ekranu 2016-09-21 o 11.41.03

Accelerate sales.

 

Skomentuj proszę!